wczytywanie

Kiedy obchodzimy Dzień Chorego?

Dzisiaj 11 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Chorych. Jest to już jego trzydziesta edycja.

Zostało ono ustanowione 13 maja 1992 r. przez papieża Jana Pawła II, który przekazał tę informację w liście do przewodniczącego Papieskiej Rady Duszpasterstwa Pracowników Służby Zdrowia kardynała Fiorenzo Angeliniego.

 

Czym jest Dzień Chorego?

Jest to wyjątkowy dzień w kalendarzu, gdy w sposób szczególny myślimy o wszystkich chorych na całym świecie. Data ta nie jest przypadkowa, bo kościół Katolicki obchodzi dziś 11 lutego wspomnienie Matki Bożej z Lourdes.

Papież Franciszek skierował do wszystkich chorych orędzie, w którym na pierwszy plan wysuwa się jego apel, o to by traktować chorego ważniejszym niż jego chorobę, aby wsłuchać się w jego głos, w jego lęki i obawy.

To co mówi papież wpisuje się w tegoroczne hasło światowego dnia chorego „Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest Miłosierny. Trwając na drodze miłosierdzia przy tych, którzy cierpią”

 

Pacjent jest najważniejszy

Pacjent w chorobie powinien być osobą najważniejszą i należy go otoczyć opieką nawet jeśli jest nieuleczalnie chory.

Czas pandemii pokazał, że odpowiednie leczenie jest luksusem w niektórych krajach, i dlatego tym bardziej należy zwracać uwagę na każdego chorego. Niesienie pomocy chorym to misja nie tylko lekarzy, ale również i farmaceutów. W tym dniu kiedy myślimy o wszystkich chorych, powinniśmy okazywać im zrozumienie, cierpliwość, pomoc i opiekę.

Powinniśmy służyć im dobrym słowem i ze zrozumieniem wsłuchiwać się w ich potrzeby. Ważne, by otoczyć opieką nie tylko samych pacjentów ale też i ich rodziny. Postęp medycyny niestety nie oznacza, że nagle staliśmy się nieśmiertelni.

Odbierz zamówienie
za darmo w jednej
z naszych aptek
zapłać on-line
lub przy odbiorze
masz wątpliwości?
nasz farmaceuta
chętnie pomoże!

Newslleter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco

Trwa przetwarzanie danych...

W naszej drogerii za zakupy zapłacisz szybko i bezpiecznie!

Drogeria internetowa - płatności on-line
Strony internetowe Nowy Sącz